LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Złap chwilę w haiku

0

Konkurs pod hasłem „Złap chwilę w haiku” organizuje Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku. Podczas rozstrzygnięcia literackiej gry, oprócz nagrody głównej przyznana zostanie specjalna, którą wybiorą użytkownicy jednego z portali społecznościowych.

Najnowszy konkurs ogłoszony przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lęborku zapowiada się niemniej ciekawie niż wcześniejsze. Tym razem dotyczy tworzenia haiku.

Zofia Biskupska-Lisiecka, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku wyjaśnia, że haiku jest chyba najdrobniejsza formą literacką funkcjonującą w poezji, bo składa się z siedemnastu sylab. W tej liczbie zgłosek musi się mieścić tworzony utwór poetycki.

Jednak można zastosować wiersz wolny w trzech linijkach, dbając o jak największą zwięzłość. Organizatorzy czekają na cztery wiersze w formie haiku do najbliższej soboty (27 maja). Potem będzie je można przeczytać na profilu biblioteki w Facebooku i w dniach od 1 do 7 czerwca głosować na te, które najbardziej się podobają.

Autor wiersza z największą liczbą głosów „lubię to” otrzyma nagrodę specjalną. Natomiast nagrodę główną otrzyma autor haiku wybranego przez komisję powołaną przez bibliotekę. Finał konkursu zaplanowano na 12 czerwca. (opr. rkh)

Skomentuj