LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Najmłodsi z medalami

0

Najmłodsi judocy Gryfa Słupsk uczestniczyli w Szubinie w mistrzostwach tego miasta. Wrócili z nich z 9 medalami. Słupszczanie występowali w okrojonym składzie, ale pokazali się z bardzo dobrej strony i w punktacji drużynowej sklasyfikowani zostali na 6. miejscu.

W mistrzostwach Szubina do rywalizacji przystąpiło 240 zawodników z 21 klubów. Na wyróżnienie wśród chłopców zasłużył Paweł Wota (29 kg). Słupszczanin stoczył 5 pojedynków i wszystkie zakończył przed czasem. Jak informuje trener Lidiusz Kazior, Paweł pokazał, że ma ogromne możliwości i przy większej samodyscyplinie i koncentracji jest w stanie osiągać znaczące sukcesy.

Pięć walk( 4 wygrane) stoczyła również Weronika Urbaniak (35 kg), która ostatecznie wywalczyła srebrny medal. Zdaniem trenerów, Weronika to bardzo ambitna i pracowita zawodniczka. Stawia sobie wysokie cele i z wielką determinacją stara się je osiągać. Mimo krótkiego stażu robi znaczące postępy i widać już pierwsze efekty treningu specjalistycznego.

Poza tą dwójką po sukcesy sięgnęli także Hanna Chmielnicka (+40 kg), Oliwia Szycko (48 kg), Łukasz Bielawa (35 kg) i Hubert Żuk (+60 ), którzy zajęli drugie miejsca. Brązowe medale przypadły Zuzannie (35 kg) i Jakubowi (29 kg) Martynom oraz Marii Musiałek (40 kg). Miejsca piąte zajęli Szymon Lewicz (+40 kg) i Maria Orlikowska (40 kg). Ich osiągnięcia w tym turnieju pozwoliły słupskiemu klubowi zająć szóste miejsce w klasyfikacji drużynowej. (opr. rkh)