LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Salos w finale

0

W hali Gryfia odbył się ostatni turniej Północnej Licealnej Ligi Koszykówki Kobiet, którego stawką był awans do finałowego turnieju tegorocznych rozgrywek. Dzięki jednemu zwycięstwu Salos Słupsk osiągnął ten cel.

W słupskim turnieju rywalizowały cztery zespoły: TKKF Jump Bytów, UKS Basket Miastko, TSD Sport Trzcianka oraz gospodarz Salos Słupsk. Dla juniorek Salosu, aby awansować do finałowej czwórki, wystarczyło tylko jedno zwycięstwo. Plan ten udało się zrealizować w meczu z UKS-em Basket Miastko, w którym nasze zawodniczki zwyciężyły aż 71:21. W pierwszej kwarcie walka była wyrównana, później już zdecydowanie dominowały salezjanki. Dla słupszczanek najwięcej, bo 18 punktów, rzuciła Oliwia Zielińska.

Bogdan Barcikowski, trener SL SALOS Słupsk jest zadowolony, że jego drużyna zajęła w lidze czwarte miejsce i potwierdziła je kwalifikacją do finałowej czwórki. Wprawdzie w 2014 roku słupskie salezjanki zdobyły tytuł mistrzyń świata, ale z tamtej drużyny obecnie grają już tylko dwie zawodniczki. Skończyły się także wyjazdy na salezjańskie mistrzostwa. W tym roku odbywają się one w Portugalii, ale brakuje pieniędzy na to, żeby tam jechać i reprezentować Polskę i Słupsk.

W drugim meczu salezjanki zmierzyły się z liderkami rozgrywek, zespołem TSD Sport Trzcianka. W pierwszej połowie trwał zacięty bój, a obie drużyny wychodziły na prowadzenie na przemian. Niestety, drugiej odsłonie słupszczankom zabrakło nieco sił i trzeba było pogodzić się z porażką. Musiały uznać wyższość Wielkopolanek przegrywając 34:50. Ten mecz miał wyłącznie prestiżowe znaczenie. Dla słupszczanek po 9 oczek rzuciły Natalia Andrzejczuk i Oliwia Zielińska.

W pozostałych meczach TKKF Jump Bytów przegrał dwa spotkania, najpierw z UKS-em Basket Miastko 20:61 następnie z TSD Sport Trzcianka 21:64.

Turniej finałowej czwórki odbędzie się w 20-21 maja w Trzciance. Tam słupskie salezjanki zagrają z gospodyniami, TSD Sport Trzcianka oraz SALOSEM Szczecin i Olimpijczykiem Drawsko Pomorskie.