LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Trzy punkty dla Gryfa

0

W 21. kolejce IV ligi Pomorze Gryf Słupsk na własnym boisku przy ulicy Zielonej wygrał 3:2 z Gedanią Gdańsk. To już drugi mecz, w którym trójkolorowi strzelili trzy gole.

Po zwycięstwie 3:1 w Kościerzynie z Kaszubią w sobotę, 1 kwietnia, podopieczni Grzegorza Bednarczyka pokonali u siebie kolejnego rywala – tym razem 3:2. Mecz z Gedanią nie stał na najwyższym poziomie. Być może słońce wiosenne spowodowało rozprężenie w obu zespołach. Gra w pierwszej połowie toczyła się głównie w środkowej części boiska. Sporadycznie któraś z drużyn próbowała przeprowadzać szybkie kontry. W 26. minucie po dość dziwnej akcji w polu karnym Gryf otrzymał prezent w postaci rzutu karnego, a Jarosław Felisiak zamienił go na bramkę. Trzynaście minut później taki sam prezent trafił się drużynie Gedanii. Strzelcem wyrównującego gola na 1:1 był Rafał Ulczyński. Wynik ten utrzymał się do końca pierwszej połowy.

W drugiej połowie gra bardziej się ożywiła. Gryf zaczął mocniej naciskać na swoich przeciwników. Strzał gryfity Wojciecha Wójcika z trudem wybronił golkiper gdańszczan Bartosz Robakowski.

W 62. minucie po doskonałej akcji Daniel Piechowski zagrał do niepilnowanego w polu karnym Jarosława Felisiaka, a ten z kilku metrów posłał piłkę do bramki gości. Wynik – 2:1 dla słupszczan.

Po tym golu Gryf coraz częściej atakował bramkę Robakowskiego, tylko strzały Karola Świdzińskiego, Adriana Solczaka czy Piechowskiego nie znalazły drogi do bramki rywali. Takie niewykorzystane okazje najczęściej się mszczą. Na siedem minut przed końcem meczu kontra gdańszczan przyniosła im drugą bramkę i remis 2:2. Michał Kędzia był bez szans na obronę płaskiego strzału Przemysława Bocheńskiego.

Gryfici już się nauczyli, że gra toczy się do końcowego gwizdka sędziego. Często dolicza on kolejne minuty, przedłużając tym samym nadzieje na zmianę wyniku. Tym razem tego czasu gryfici nie zmarnowali. Po rzucie rożnym wygrali mecz 3:2, dopisując sobie trzy punkty. Zwycięską bramkę w 94. minucie meczu głową strzelił Dawid Więckowski.

Po zwycięstwie nad Gedanią Gdańsk trójkolorowi mają 31 punktów i zajmują dziewiąte miejsce w tabeli. Ich bilans to 35 bramek zdobytych i 28 straconych. Najbliższe spotkanie Gryf rozegra 9 kwietnia o godzinie 11 w Bytowie z tamtejszą Bytovią II. Natomiast przy Zielonej trójkolorowych zobaczymy 12 kwietnia, kiedy to podejmą o godzinie 17 zespół Sokoła Wyczechy.